Deprecated: iconv_set_encoding(): Use of iconv.internal_encoding is deprecated in /przedszkole_/libraries/joomla/string/string.php on line 28

Deprecated: iconv_set_encoding(): Use of iconv.input_encoding is deprecated in /przedszkole_/libraries/joomla/string/string.php on line 29

Deprecated: iconv_set_encoding(): Use of iconv.output_encoding is deprecated in /przedszkole_/libraries/joomla/string/string.php on line 30

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /przedszkole_/libraries/joomla/filter/input.php on line 652

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /przedszkole_/libraries/joomla/filter/input.php on line 654

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /przedszkole_/plugins/system/jcemediabox/jcemediabox.php on line 331

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /przedszkole_/plugins/system/jcemediabox/jcemediabox.php on line 136
PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE - PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE
Poniedziałek, 18 lutego 2019Imieniny: Konstancja, Maksym, Bernadeta
   

Zegar


Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /przedszkole_/libraries/joomla/filter/input.php on line 652

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /przedszkole_/libraries/joomla/filter/input.php on line 654

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /przedszkole_/components/com_joomgallery/interface.php on line 100

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /przedszkole_/components/com_joomgallery/interface.php on line 101

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /przedszkole_/components/com_joomgallery/interface.php on line 102

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /przedszkole_/components/com_joomgallery/interface.php on line 103

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /przedszkole_/components/com_joomgallery/interface.php on line 104

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /przedszkole_/components/com_joomgallery/interface.php on line 107

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /przedszkole_/plugins/content/joomplu/joomplu.php on line 92

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /przedszkole_/components/com_joomgallery/interface.php on line 315

Ferie na wesoło...,

                warsztaay badawcze_3     ...czyli jakie atrakcje czekały na naszych przedszkolaków podczas ferii.

       W bieżącym roku szkolnym nasze przedszkole wyszło naprzeciw oczekiwaniom rodziców i przygotowało zajęcia warsztatowe dla dzieci. I tak pierwszego dnia ferii zostały zorganizowane warsztaty plastyczne „Zimowa kraina”, na które zaprosiliśmy lokalną artystkę- malarkę panią Aleksandrę Sas- Wisłocką. Pani Ola zaprezentowała przedszkolakom swoją twórczość o tematyce zimowej. Starsze przedszkolaki pod okiem gościa uczyły się malować zimowe pejzaże- dobierać właściwe kolory, mieszać barwy, szkicować. Młodsza grupa dzieci wykonywała różnorodne prace wykorzystując ciekawe materiały: foremki do babeczek, papierowe serwetki, tekturowe rolki czy brokat. Z połączenia materiałów powstało wiele niezwykłych prac: rodzina bałwanków, zimowe drzewa, okienka malowane mrozem.


Z kolei we wtorek nasze przedszkolaki stały się małymi naukowcami. „Wulkan” i „Tornado” to eksperymenty, które przeprowadziliśmy tego dnia. Zaczęliśmy od oglądania encyklopedii
i prezentacji, z której nasze dzieci dowiedziały się co to takiego wulkan i tornado. Następnie stworzyliśmy własne, małe tornado z…wody i plastikowych butelek. Aby zaspokoić ciekawość dzieci przystąpiliśmy do eksperymentu z wulkanem. Wykorzystaliśmy do tego wszystkim dobrze znane akcesoria, a mianowicie: ocet, sodę oczyszczoną, płyn do mycia naczyń, farbę plakatową oraz coś co dzieci lubią najbardziej: pepsi i mentosy :) Nie zabrakło także zabawy z chustą animacyjną i kolorowymi, piłeczkami, którymi imitowaliśmy wybuchy wulkaniczne. Na koniec każdy przedszkolak z masy solnej wykonał swój wulkan. W środę nasze dzieci przekonały się, że aktywność fizyczna to także ciekawe i atrakcyjne spędzenie czasu. Tego dnia podczas warsztatów królowały zabawy z Metody Dobrego Startu, Pedagogiki zabawy. Warsztaty teatralne to czwartkowa atrakcja naszych spotkań. Kukiełki, pacynki, stroje do przebierania w różne postaci, scena – to wszystko pobudziło dziecięcą wyobraźnię wprowadzając jednocześnie maluchy w świat teatru. Dzieci z łatwością wchodziły w narzuconą im rolę poprzez włożenie odpowiedniego stroju, założenie maski, manipulację kukiełką bądź pacynką. Swoje umiejętności aktorskie maluchy prezentowały na zaimprowizowanej scenie. Z upodobaniem wcielały się w rycerzy, piratów, króla, królewny itp. Atrakcją i motywem przewodnim warsztatów było spotkanie z nowoczesną wersją Baby Jagi. Ta sympatyczna postać początkowo wzbudziła lekki niepokój wśród uczestników, by chwilę później wspólnie z nią tańczyły, śpiewały i próbowały lotów na miotle. Piątek to ostatni dzień naszych warsztatów. Tego dnia dzieci przeniosły się do Indiańskiej Wioski. Jednak żeby przystąpić do indiańskiej rodziny musiały zmagać się z różnymi zadaniami: przechodzić obok śpiącego węża, skradać się po śladach, pokonać wąską drogę nad przepaścią, „ jeździć konno”. Każdy szczep Indian ma swój Totem tak i nasza rodzina stworzyła własny, a „Pędząca Sarna” opowiedziała „małym braciom” legendę o dawnym życiu Indian. Za każde wykonane zadanie mali adepci otrzymywali do swoich opasek „orle pióro”. Gdy przedszkolaki zdobyły już wszystkie pióra odbyła się ceremonia nadania indiańskiego imienia i malowania twarzy. Dzieci tańczyły wkoło ogniska wydając indiańskie odgłosy, a po męczących, ale fascynujących zmaganiach odpoczywały w kolorowym namiocie Tipi.

 

      
         Zorganizowane warsztaty uważamy za bardzo udane. Dostarczyły bowiem dzieciom dużo wrażeń i pozytywnych emocji.

Organizatorzy

Licznik odwiedzin


Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /przedszkole_/modules/mod_licznik_ns/mod_licznik_ns.php on line 10
Liczba wejść:
501743
   
Create by NETSEND Copyright 2012 @ Przedszkole Samorządowe Piotrków Kujawski