Poniedziałek, 15 października 2018Imieniny: Jadwigi, Teresy, Brunona
   

Zegar

Aktualności

Spotkanie przy choince

 przedszkolne koledowanie_6Wszyscy z pewnością czujemy już zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Święta dla nas bardzo wyjątkowe i jakże ważne. To święta, na które czekają nie tylko dzieci, ale i dorośli, gdyż towarzyszy im niepowtarzalna i wyjątkowa atmosfera. Każdy z nas z pewnością nie może doczekać się spotkania z najbliższymi przy wigilijnym stole, dzielenia się opłatkiem przy składaniu życzeń płynących prosto z naszych serc, śpiewania kolęd przy pięknych choinkach, bijących ciepłym i przytulnym światłem. Oczekiwanie na nadejście tych magicznych świąt stwarza okazję do wspólnego spotkania i wspólnego kolędowania w przedszkolu dzieci, nauczycieli i rodziców nim na niebie zabłyśnie pierwsza gwiazdka........ i tak 15 grudnia 2016r. wspólne świętowanie rozpoczęliśmy od Jasełek.

Jasełka mają wieloletnią tradycję, a w wykonaniu przedszkolaków nabierają szczególnego wdzięku. Przygotowanie do nich dostarcza dzieciom wielu emocji i przeżyć i na długo pozostaje w ich pamięci. W tym roku Jasełka dla dzieci, nauczycieli, pracowników przedszkola przygotowała i pięknie zaprezentowała grupa „Motyle”. Dzieci przedstawiły przygotowaną część artystyczną młodszym kolegom, nauczycielom i pracownikom przedszkola, a także swoim rodzicom. Pięknie przebrani pastuszkowie, królowie, aniołki, a także Józef z Maryją z niezwykłym zaangażowaniem wypowiadali swoje kwestie pomimo towarzyszącej im tremy. Nastepnie spotkaliśmy się na corocznym, tradycyjnym już kolędowaniu. Z ust tych najmłodszych, jak i starszych, popłynęły słowa najpiękniejszych kolęd. Co roku dzień ten wzrusza i roztacza niepowtarzalną atmosferę. W ten dzień bowiem spotykamy się wszyscy: my, którzy pracujemy w przedszkolu, rodzice, dzieci i byli pracownicy – już dziś emeryci. Widoczne na twarzach naszych gości zadowolenie z możliwości spotkania się w takim gronie jest dla nas największą satysfakcją.

Serdecznie dziękujemy Państwu Halinie  i Krzysztofowi Nowackim za wzbogacenie dekoracji światecznej podczas kolędowania oraz Panu Michałowi Kowalskiemu za pachnący świerk i materiały do stroików świątecznych
.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

Katarzyna DziubichLicznik odwiedzin

Liczba wejść:
500692
   
Create by NETSEND Copyright 2012 @ Przedszkole Samorządowe Piotrków Kujawski